RSS

Podglądacz z aparatem

24 Paźdź

Czyli scena od kuchni

Odkąd mamy scenografię, próby coraz bardziej przypominają premierę i jest mnóstwo zamieszania, w którym udało mi się cyknąć kilka fotek tego, co dzieje się za kulisami. Za kulisami, a nie na scenie, bo sam spektakl jest chroniony drakońskimi prawami autorskimi. To, co można pokazać, pokazuje sama Rozrywka – polecam zajrzeć na jej profil na FB. Jedno z fajniejszych zdjęć z niego poniżej.

Wszystkich sekretów kulis zdradzić nie mogę, bo wtedy mi urwie głowę dyrektor, a Wy nie będziecie mieli po co przychodzić na dni otwarte Rozrywki – ale mogę pokazać to i owo.

Poza tym przeprowadziłem mały wywiad z Luigim, scenografem. Sęk w tym, że Luigi – prywatnie Włoch – prawie w ogóle nie mówi po polsku, więc… zobaczcie sami:

Ja: Luigi, please tell me something about the scenography.
Luigi: this whole scenography… it’s like logic. We have a good world and a bad world, so it’s logical that there’ll be a subway station with a frame, with the bad wall behind a wall.
Ja: so it’s easier to change sets in the bad world?
Luigi: yes, because of this wall.
Ja: e puoi dirmi qualcosa in italiano?
Luigi: la cosa piu bella é vedere giovani attori recitare e cantare con tanta energia.
Ja: Molte grazie.

A swoją drogą Luigi może być wzorem dla obcokrajowców w Polsce! Wielu z nich szybko uczy się i ochoczo używa najgorszych polskich bluzg, często zresztą Polacy pomagają im w tej „edukacji” – wstyd, rodacy! Tymczasem Luigi na wszystkie problemy, choćby i najcięższe reaguje uroczo wymawianym „Jezus Maria!” 😀

PS. Statystyki witryny ujawniły, że blog regularnie czyta ktoś z Niemiec. Ciekawi mnie bardzo, kto zacz, więc proszę czytelnika zza Odry o ujawnienie się. Aktorzy podejrzewają, że to sam Jerzy Jeszke🙂

Reklamy
 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu Październik 24, 2012 w Uncategorized

 

Tagi: , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: