RSS

Słowem wstępu…

LogoTeatr Rozrywki szykuje właśnie nowy musical: Our House. Dzięki uprzejmości reżysera ja, skromny student na praktykach, mogę przyglądać się próbom – a by coś z tego przyglądania wyniknęło, od dzisiaj prowadzę blog o tej produkcji.

Our house, In the middle of our street. Our house… Tak, w tytule chodzi właśnie o tę piosenkę, którą chyba każdy zna tę z radia (albo reklamy kawy). To bowiem musical złożony z przebojów grupy Madness – podobnie do Mamma Mia, ale z ręką na sercu mówię: w Our House piosenki i fabuła są połączone o wiele lepiej!

To historia Maksa, mieszkającego we współczesnym Londynie syna polskiej emigrantki. Pewnego dnia Maks staje przed dramatyczną decyzją, która zaważy na całym jego przyszłym życiu. Wybierze dobrze czy źle? I tak, i tak! Na scenę wkracza bowiem duch jego ojca i rozdwaja syna, by ten mógł poznać konsekwencje zarówno dobrego, jak i złego wyboru. Ta magiczna – a może to fizyka kwantowa? – sztuczka tworzy nie tylko dwóch Maksów, ale i dwa równoległe światy, a historia naszego bohatera w każdym z nich toczy się inaczej. Na scenie obie toczą się na przemian… a czasami równocześnie.

To na pewno nie przypadek, że ten musical reżyseruje Michał Znaniecki, który ma już na koncie Jekylla & Hyde’a – musical o wiele mroczniejszy, ale osnuty wokół podobnego wątku. Większość bohaterów to nastolatki, więc obok aktorów znanych od dawna wszystkim miłośnikom Rozrywki zobaczymy na scenie świeży narybek, który związał się z teatrem przy okazji Przebudzenia Wiosny, a także kilku innych młodych aktorów, dla których będzie to debiut na deskach Rozrywki.

Na tym blogu spodziewajcie się nowych wpisów co kilka dni. Będę prowadził mini-wywiady z aktorami, opisywał produkcję musicalu z różnych stron i dzielił się wszystkimi śmiesznymi historiami, które wydarzą się podczas prób i które można zdradzić, nie szargając reputacji aktorów 😉 Na początek zapraszam do przekonania się, że aktor też człowiek.

Reklamy
 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: